Bez względu na branżę, w interesie każdego przedsiębiorcy jest zadbanie o  kwalifikację jego kadry pracowniczej. Nie ma znaczenia, czy jest to branża finansowa, handlowa, czy chociażby logistyczna i budowlana. Wykwalifikowany pracownik przynosi firmie znaczne korzyści i pozytywnie wpływa na jej rozwój.

Wykwalifikowana kadra pracownicza

Przede wszystkim kompetentna kadra bezpośrednio przekłada się na zwiększenie zysków przedsiębiorstwa. Nie ma znaczenia dziedzina, jaką trudni się firma: efekty zawsze są tak samo korzystne. W branży handlowej, dobrze przeszkolony pracownik będzie skuteczniejszy w negocjacjach i sprzedaży. Lepszy księgowy będzie w stanie lepiej wykorzystywać przywileje podatkowe i pozwalać firmie na większe oszczędności. Natomiast dobrze wykwalifikowany spawacz zwiększa renomę przedsiębiorstwa, podnosi jakość jej usług i tym samym wzmacnia jej pozycję na rynku. Podobnie w przypadku operatorów wszelkiego rodzaju maszyn budowlanych, czy nawet magazynierów. Ponadto, większe wykwalifikowanie kadry pozwoli na zwiększenie jej efektywności, a co za tym idzie – zwiększy możliwą do realizacji liczbę zadań.

Redukcja kosztów

Wieloaspektowo przeszkolony pracownik zmniejsza jednocześnie wydatki firmy na kadrę. Jedna, dobrze przygotowana osoba jest w stanie wykonywać zadania, do których potrzebnych byłoby nawet kilku fachowców z danych dziedzin. Statystyki jednoznacznie pokazują, że dobrze prosperujące firmy wolą inwestować w rozwój zatrudnionych już pracowników, niż powiększać zasoby ludzkie o nowych podwładnych.

Wykwalifikowani pracownicy wpływają również na poprawę bezpieczeństwa w miejscu pracy. Ich działanie staje się bardziej skoordynowane, pewne, a ponadto zmniejsza się ilość popełnianych przez nich błędów, które mogłyby zwiększać ryzyko wypadku. Choć wielu przedsiębiorców bagatelizuje ten element, należy bezwzględnie szkolić pracowników także z tego tytułu. Pozwala to uniknąć nieszczęsnego zdarzenia mogącego nieść bardzo negatywne konsekwencje dla firmy.

Większe zaangażowanie pracownika

Niezwykle istotną korzyścią jest też zwiększenie morale pracownika odbywającego takie szkolenie lub kurs. Dzięki temu ma on poczucie, że jest ważnym członkiem firmy, która wierzy w niego i chce inwestować środki finansowe w jego rozwój. Poprawia to jego zaangażowanie i sprawia, że jeszcze mocniej identyfikuje się pracodawcą.

Przedsiębiorstwo Tisbud gwarantuje, że przeprowadzane tu kursy uwzględniają szkolenie pracowników w taki sposób, by nabywali oni nowe umiejętności i poszerzali dotychczas zdobyte kompetencje. Dzięki oferowanym przez firmę kursom, takim jak kurs spawania, operatora maszyn, CNC, czy też UDT, Państwa pracownicy staną się lepszymi fachowcami i pozwolą na zdecydowane zwiększenie jakości świadczonych przez przedsiębiorstwo usług.

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w zgłoszeniu do celów organizacyjnych szkolenia, prowadzenia dokumentacji szkoleniowej, wystawienia zaświadczenia potwierdzającego uczestnictwo w szkoleniu, dla potrzeb niezbędnych do działalności marketingowej  (zgodnie z ustawą o Ochronie Danych Osobowych z dnia 29 sierpnia 1997r. ) oraz na przesyłanie drogą elektroniczną informacji o szkoleniach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *