W obecnych czasach na rynku pracy ważne jest nie tyle wykształcenie, co umiejętności. Ukończenie szkoły wyższej nie gwarantuje posiadania kompetencji oraz umiejętności potrzebnych do wykonywania wielu zawodów. Pracodawcy (szczególnie Ci szukający osób na wyższe stanowiska) preferują, aby pracownik miał wiedzę z zakresu obowiązków, które zawierają się w codziennych zadaniach na danym stanowisku. Dlatego też na stanowiska lepiej płatne zatrudniane są osoby, które wyróżniają się umiejętnościami zawodowymi.

Świadczy to nie tylko o poziomie rozwoju kandydata, ale także o tym, iż jest on zdeterminowany i samodzielnie się doszkala oraz rozwija. Dlatego też rekruterzy zwracają dużą uwagę na ukończone kursy i szkolenia, nawet jeśli dana osoba nie posiada doświadczenia na danym stanowisku – wystarczy, że potrafi to, co jest potrzebne do wykonywania danego zawodu (można to zweryfikować w prosty sposób).

W jaki sposób kurs może wpłynąć na zarobki?

Przede wszystkim, kursy pozwalają na poszerzenie kwalifikacji zawodowych. Dana osoba, po szkole kierunkowej, może ukończyć kurs, który pozwoli jej na zajęcie wyższego i bardziej płatnego stanowiska w danej branży. Dla przykładu, absolwent technikum budowniczego, czy nawet studiów o tym profilu, może ukończyć szkolenie operatora maszyn. Dzięki temu będzie posiadał więcej umiejętności – może pracować na lepiej płatnym stanowisku. Pomoże to również w dalszej karierze. Wszelkie kursy pomagają w osiąganiu stanowisk kierowniczych. Z tego względu, iż poszerzają kompetencje danej osoby, która bez problemu może zarządzać różnymi działami.

Ponadto, kursy są niesamowitą szansą na przekwalifikowanie. Dotyczy to głównie osób, które wypaliły się zawodowo, albo też mają świadomość, iż w swojej branży nie będą w stanie osiągnąć już wyższych zarobków. Dlatego też kursy oraz szkolenia dają możliwość poszerzania wiedzy o nowe, nieznane dotąd dziedziny. Pozwalają tym samym na rozpoczęcie nowej, dobrze płatnej kariery zawodowej bez konieczności ukończenia kilkuletniej szkoły. Wystarczy, iż dana osoba zdobędzie teoretyczną i praktyczną wiedzę specjalistyczną – to gwarantuje możliwość zmiany pracy.

Reagowanie na potrzeby rynku pracy

Rynek pracy jest dynamiczny. Zapotrzebowanie na pracowników z konkretnej dziedziny zmienia się średnio co 5 lat. W związku z tym, zmieniają się również zarobki – im bardziej pożądany zawód tym jest o wiele bardziej płatny. Kursy w najlepszych centrach szkoleniowych TISBUD, przygotowują nie tylko do zdania państwowego egzaminu, ale również w pełni uczą wykonywanego zawodu. Dlatego też warto jest reagować na zmiany na rynku pracy i na tym korzystać. Dla przykładu, obecnie mechanik samochodowy zarabia średnio dwa razy więcej niż nauczyciel i o połowę więcej niż księgowy. Po ukończeniu kursu można także otworzyć własną działalność gospodarczą i czerpać ze zdobytej wiedzy jeszcze więcej.

Jaki wybrać kurs i ośrodek szkoleniowy?

Najważniejsze, aby kurs był powiązany z zainteresowaniami. Dzięki temu po zdaniu egzaminu można nie tylko pomnożyć zarobki, ale i oddawać się pasji. Istotne, aby wybrane centrum szkoleniowe miało kursy dostosowane do konkretnych zawodów – zbyt ogólne kursy dają jedynie ogólną, niepełną wiedzę. Powinny one również przygotowywać do egzaminów nadających uprawnienia.

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w zgłoszeniu do celów organizacyjnych szkolenia, prowadzenia dokumentacji szkoleniowej, wystawienia zaświadczenia potwierdzającego uczestnictwo w szkoleniu, dla potrzeb niezbędnych do działalności marketingowej  (zgodnie z ustawą o Ochronie Danych Osobowych z dnia 29 sierpnia 1997r. ) oraz na przesyłanie drogą elektroniczną informacji o szkoleniach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *