KURSY UDT

SZKOLENIA I UPRAWNIENIA UDT

Firma TISBUD Centrum Szkoleń jest ośrodkiem szkolenia zatwierdzonym przez jednostkę UDT-CERT.
Kursy dla operatorów realizujemy na terenie całego kraju. Jesteśmy otwarci na zorganizowanie szkolenia w miejscu wskazanym przez klienta.

Serdecznie zapraszamy na szkolenia w Centrum Szkolenia TISBUD. Realizujemy kursy spawacza, operatora CNC, kursy UDT. Zobacz kurs na wózki widłowe lub operatora Żurawia.

01.

OPERATOR WÓZKA WIDŁOWEGO

Zdobądź uprawnienia na wózki widłowe w jednej z 3 kategorii.

  • I WJO
  • II WJO
  • III WJO

Otrzymaj bezterminowy certyfikat upoważniający do wykonywania zawodu operatora.

Zobacz więcej

02.

ŻURAWIE

Żuraw – urządzenie mechaniczne, inaczej: dźwig. Służy do obsługiwania przestrzeni ograniczonej walcem lub stożkiem. Zasięg Żurawia określa jego maksymalna wysokość podnoszenia wysięgnika oraz promień podstawy.

Dźwig produkowane są w różnej wielkości. Od najmniejszych maszyn, sięgających zaledwie kilka metrów do ogromnych o zasięgu bagatela 100 metrów w obu kierunkach.

Kurs ma na celu teoretyczne i praktyczne przygotowanie słuchaczy do uzyskania
kwalifikacji obsługi żurawi.

Zobacz więcej

03.

HDS

HDS (hydrauliczny dźwig samochodowy) – rodzaj dźwigu montowanego na samochodach dostawczych lub ciężarowych. HDS nazywany też żurawiem przeładunkowym, umożliwia samodzielne rozładowanie oraz załadowanie, posiada nośność najczęściej kilku ton.

Kurs przeznaczony jest dla osób chcących uzyskać uprawnienia operatora żurawi HDS. Program zakłada opanowanie przez kursanta wiedzy teoretycznej i praktycznej która jest niezbędna do wykonywania pracy operatora urządzenia danego typu.

04.

SUWNICE

Suwnica – urządzenie mechaniczne wyposażone we wciągarkę lub wciągnik. Pracuje w ruchu przerywanym, posiada mechanizm opuszczania i podnoszenia.

Suwnica umożliwia transport materiałów w pionie oraz poziomie. Pole pracy suwnicy ograniczone jest długością toru jazdy, a także parametrami podnoszenia i opuszczania i szerokością mostu.

II S

Suwnice sterowane z poziomu roboczego oraz żurawie stacjonarne i warsztatowe

I S

Suwnice sterowane z poziomu roboczego lub z kabiny oraz żurawie stacjonarne i warsztatowe

05.

PODESTY RUCHOME

Podesty ruchome – zaliczane do urządzeń dźwignicowych, nazywane też żwyżkami. Znajdują swoje zastosowanie do podnoszenia ładunków na określoną wysokość. Podesty dzielą się na samobieżne oraz stacjonarne.

Podesty ruchome przejezdne dzielą się na dwie kategorie:

I P

wolnobieżne (podnośniki nożycowe)
przewoźne (np. pająki podczepiane pod samochód)
samojezdne (montowane na pojeździe)

II P

podesty wiszące
podesty masztowe
podesty stacjonarne

Kurs kończy się egzaminem państwowym przed komisją powołaną przez właściwą
jednostkę dozoru technicznego.

06.

KONSERWATOR WÓZKÓW

I WJK

wózki jezdniowe podnośnikowe z mechanicznym napędem podnoszenia i podaniem rodzaju wózka specjalizowanego.

II WJK

podnośnikowe wózki jezdniowe posiadające mechaniczny napęd podnoszenia. Kategoria z wyłączeniem specjalizowanych wózków. Szkolenie realizowane jest w formie kursów teoretycznych, następnie kończy się egzaminem państwowym przed komisją nadzoru UDT. Po ukończeniu kursu oraz pozytywnym zaliczeniu egzaminu, kursant otrzymuje zaświadczenie upoważniające do konserwacji danego typu wózka widłowego. Zaświadczenie ważne jest na terenie całej Unii Europejskiej.